Restaurant Week, czyli siedem dni pełnych smaków i aromatów

Największe wydarzenie kulinarne odbędzie się w kilkunastu miastach i regionach w całej Polsce. Festiwalowych pyszności będzie można skosztować w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Szczecinie, Białymstoku, Toruniu, a także na Podhalu, Warmii i Śląsku. Jeden z najsmaczniejszych tygodni w roku zacznie się 28 października i potrwa do 15 listopada.

Kochaj jedzenie i Planetę

Wydarzenie stawia na promowanie ekologii oraz idei zero-waste. Festiwalowi po raz kolejny towarzyszy również ogólnopolska kampania społeczno-ekologiczna, w tej edycji pod hasłem: #JedzDlaZiemi #JedzDlaKlimatu. Akcja ta pokazuje, że zamiast szukać skomplikowanych sposobów na pomoc w ratowaniu planety, wystarczy podejmować bardziej racjonalne i zrównoważone decyzje żywieniowe. Restauracje w całym kraju, które wspólnie realizują największy festiwal restauracyjny w Europie, chcą nie tylko jeszcze bardziej zwrócić uwagę na środowisko, ale też dać realną możliwość ograniczenia naszego niszczącego wpływu na Planetę.

Jak mówią organizatorzy Festiwalu i kampanii "JedzDlaZiemi", Paweł Świątczyński i Maciej Żakowski:

Jemy coraz ciekawiej i lepiej, a także eksperymentujemy. Jednak musimy pamiętać, że to wszystko jest darem naszej Planety. Tymczasem Ziemia zostaje przez nas dosłownie wyjedzona. Jako RestaurantClub apelujemy więc: Nie jedzmy Ziemi - jedzmy dla Ziemi! 

Menu mięsne czy wege- które wybierasz?

Organizatorom zależy na propagowaniu bezmięsnych posiłków. Tym razem, w festiwalowych menu na pierwszym miejscu pojawią się dania jarskie i rybne. Podczas dotychczasowych edycji Restaurant Week, aż 2/3 gości decydowało się na menu mięsne, ale w tym roku organizatorom zależy, aby zwiększyć odsetek zamówień jarskich do 50%.

Rezerwuję i nie marnuję

Dzięki systemowi inteligentnych rezerwacji festiwalowe restauracje nie mają problemu z zaplanowaniem posiłków, co przeciwdziała marnowaniu jedzenia. Znając wcześniej dzień rezerwacji, wybrane menu i liczbę gości, lokale są w stanie precyzyjnie wycyrklować ilość przygotowywanej żywności.